Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”
 

Związek Polskich Fotografów Przyrody serdecznie zaprasza na XIX odsłonę Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej WIZJE NATURY

Wizje Natury to doroczne święto fotografii przyrodniczej z udziałem uznanych fotografów z Polski i zagranicy, które od lat przyciąga uwagę sporej rzeszy widzów. Podczas dwóch dni festiwalowych zaproszeni goście zaprezentują swoje dokonania, dzieląc się opowieściami i doświadczeniem zdobytym podczas dokumentowania świata przyrody.

Podczas Festiwalu nie zabraknie także emocji związanych ze współzawodnictwem. Rozstrzygnięte zostaną aż trzy towarzyszące spotkaniu konkursy: doroczny Konkurs Pokazów Multimedialnych, Konkurs Fotograf Roku 2023 ZPFP oraz Konkurs „Dzikie, piękne, polskie”.

Tradycyjnie Festiwal uświetni również wernisaż wystawy fotografii przyrodniczych.  

Z myślą o uczestnikach przygotowana zostanie również strefa wystawców i organizacji pozarządowych, gdzie będzie można skorzystać z rad konsultantów, zapoznać się z najnowszym sprzętem fotograficznym, a także nabyć rozmaite gadżety i literaturę przyrodniczą. Nie zabraknie również stoiska Magazynu Przyrodniczego SALAMANDRA, na którym będzie można zaopatrzyć się w najnowsze numery i zamówić prenumeratę. Organizatorzy przewidują też atrakcyjne niespodzianki.

Tegoroczna edycja, wzorem ubiegłorocznej, będzie miała charakter hybrydowy (stacjonarny i online), dzięki czemu udział w niej będzie możliwy niemal z każdego zakątka świata.

Miejscem spotkania będzie Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego. Transmisję online będzie można śledzić na kanale YouTube.

Szczegóły Festiwalu znajdują się na fanpejdżu oraz stronie Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Organizatorzy Festiwalu: Związek Polskich Fotografów Przyrody, Kampinoski Park Narodowy
Termin: 18–19 listopada 2023 r.
Miejsce: Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego, ul. Kazimierza Tetmajera 38, Izabelin C

Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

----

Magazyn Przyrodniczy Salamandra patronuje Wizjom Natury od 2009 roku.

Wybór numeru

Aktualny numer: 2/2023